Популярне

В Раді з’явився новий законопроект, який забороняє іноземцям купувати землю

В Раді з’явився новий законопроект, який забороняє іноземцям купувати землю

Народний депутат Сергій Лабазюк зареєстрував в парламенті альтернативний урядовому законопроект №2178-6 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який забороняє іноземцям скуповувати землю та надає фізичним особам першочергове право викупити землю.

Про це повідомила прес-служба політика.

Лабазюк переконаний, що запропонований урядом законопроект про ринок землі може привести до фактичного викупу українських земель іноземцями, проти чого вкрай негативно виступають українці.

Тому народний депутат пропонує альтернативний законопроект, який передбачає першочергове впровадження ринку землі лише для фізичних осіб – громадян України.

Надалі, з 1 січня 2023, пропонується надати доступ до ринку юридичним особам, кінцевим бенефіціарним власником яких є виключно громадяни України.

Депутат пропонує встановити наступні суб’єкти набуття права власності:

• громадяни України;
• юридичні особи України, створені за законодавством України, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є виключно громадяни України;
• територіальні громади;
• держава.

«Такий запобіжник покликаний унеможливити зловживання щодо масового скуповування земель у українців іноземними суб’єктами», - переконаний Лабазюк.

Він також переконаний, що це знизить соціальну напругу населення, 70% якого виступає проти впровадження ринку землі, через занепокоєння щодо масової купівлі українських земель іноземцями.

Крім того, законопроектом пропонується встановити обмеження щодо загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які можуть перебувати у власності фізичних осіб – до 500 га., юридичних – до 50 тис. га, що запобігатиме надмірному накопиченню масивів земель в одних руках.

Нагадаємо, з 2001 року в Україні почав свою дію мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Вказаний механізм мав на меті тимчасове стримування від неконтрольованого обігу земель, до моменту повної інвентаризації та розроблення прозорого механізму купівлі-продажу земель.

Наразі у приватній власності перебуває близько 30 млн. га сільськогосподарських угідь, що отримали у власність близько 7 млн. громадян. В той же час, близько 57% від загальної кількості отриманих паїв було передано в оренду по середній вартості близько 900 грн. за 1 га.

Тернопіль

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією