Популярне

Посол ЄС розповів, як українська влада не виправдала їх очікування

Українська влада чітко дала зрозуміти високопосадовцям з Євросоюзу, що лідера "Батьківщини" Юлію Тимошенко буде звільнено, однак цього так і не було зроблено.

 

Про це в інтерв’ю "Голосу Америки" заявив голова представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

На питання, чи правда, що українська влада обіцяла звільнити Тимошенко для отримання угоди про асоціацію з ЄС, а потім не виконала своїх зобов’язань, Тейшейра відповів:

"Я не можу сказати, що були обіцянки (випустити Тимошенко). Але нам чітко дали це зрозуміти під час декількох зустрічей на високому рівні. Тобто, у нас сформувалися саме такі очікування".

Він уточнив, що чиновники ЄС чекали, що "буде знайдене рішення, як вийти із ситуації із судом, під час якого не були дотримані стандарти верховенства права".

Коментуючи висловлювання деяких українських політиків про те, що ЄС тисне на Україну, зокрема, у справі Тимошенко, Тейшейра зазначив:

"По-перше, ми не нав’язуємо волю Євросоюзу Україні. Навпаки, це Україна говорить, що хоче бути частиною європейської родини, Європейського Союзу".

"Дійсно, нині є перешкода на шляху до завершення переговорів (про асоціацію з ЄС) – Україна вимагає більшого, ніж ми можемо зараз пообіцяти. Київ хоче зафіксувати перспективу членства в ЄС. Ми можемо гарантувати це лише країнам, які просунулися значно далі у повазі до наших цінностей. Тому Євросоюз нічого не нав’язує", - додав він.

Він додав, що Тимошенко судили за законами, написаними в часи Сталіна і Хрущова і "це не співвідноситься із європейськими цінностями".

"Навіть сам судовий процес не відповідав нашим уявленням про правосуддя. Якщо Україна хоче бути частиною європейської родини, вона має поважати наші цінності. Ми не робитимемо винятків для України, і ніколи їх не робили для інших країн, які приєднувалися до Євросоюзу", - заявив голова представництва ЄС.

Тейшейра зазначив, що лише після сприйняття Україною засадничих цінностей ЄС – поваги до демократії, прав людини, верховенства права, члени Євросоюзу можуть досягти консенсусу в тому, щоб запропонувати Україні членство.

"Тобто немає жодних підстав використовувати питання перспективи членства як перешкоду для завершення переговорів про асоціацію", - додав він.

"Ваш президент прекрасно розуміє, що означає угода про асоціацію, і які можливості для України вона відкриває, і що треба зробити, щоб відкрилася перспектива членства в ЄС", - наголосив також голова представництва ЄС.

Повідомляє: tsn.ua 

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією