Популярне

Тимошенко вже найближчим часом можуть відправити до жіночої колонії у Харкові

 За даними джерел «УМ», наближених до СБУ, після того як минулої п’ятниці колегія суддів Апеляційного суду столиці залишила без змін вирок у «газовій справі», яким екс–Прем’єр–міністра Юлію Тимошенко засуджено до семи років ув’язнення, її готуються етапувати на «зону». Адже вирок уже набув чинності, хоча рішення в повному обсязі суд оголосить лише післязавтра. Оскаржити вирок у касаційному порядку ще можна буде протягом трьох місяців iз місць позбавлення волі.

 Відсутність самої заявниці та її адвокатів під час оголошення рішення апеляційної Феміди, швидше, гратиме на користь екс–Прем’єрки під час розгляду її справи в Європейському суді з прав людини. Тим більше що її захисники розглядають можливість оскарження вироку не лише у Страсбурзі, а й у інших закордонних судах. Позиція ЄС відома: віце–президент Європейської комісії Кетрін Ештон уже заявила, що апеляційний процес «неадекватно відреагував на недоліки, допущені Печерським райсудом Києва при розгляді справи Тимошенко».

Для Державної пенітенціарної служби України відхилення апеляційної скарги Тимошенко означає зовсім інше, ніж для адвокатів чи європейських чиновників. Тож для «етапування» Тимошенко зараз усувають усі процесуальні перешкоди. З одного боку, лідерка «Батьківщини» перебуває під арештом у рамках іншої справи — щодо корпорації «ЄЕСУ», яку розслідує СБУ. Згідно iз законом, арештантку не можуть розмістити поруч із засудженими. Таких осіб мають утримувати або в СІЗО, або в карцері колонії. На цьому наголошує захист Тимошенко, стверджуючи, що саме через «другий» арешт її поки що не можуть відправити в колонію.

Але, за даними «УМ», уже найближчими днями слідчі СБУ подадуть до суду подання про зміну запобіжного заходу Юлії Тимошенко — з утримання під вартою на інший. Суд вочевидь задовольнить подання слідства — бо так хочуть «нагорi». Тож процесуально необхідність утримувати Леді Ю в Лук’янiвському СІЗО відпаде, і їй почнуть готувати документи на «виписку» з ізолятора та переїзд до виправної колонії. За нашою інформацією, для Юлії Володимирівни готують місце у зразково–показовій Качанівській жіночій колонії №54, що в Харкові (отримати коментар з цього приводу у Державній пенітенціарній службі не вдалося).

Інша процесуальна перешкода — перебування засудженої Тимошенко в палаті медико–санітарної частини СІЗО. Адже хвору етапувати неможливо. Утім чергова комісія МОЗ може визнати екс–Прем’єрку такою, що пішла на поправку, після чого її випишуть із палати, переведуть до камери в новому жіночому корпусі СІЗО (відкритий буквально минулого тижня) і таки почнуть готувати до «етапу». Медики можуть рекомендувати Тимошенко продовжити лікування вже в Качанівській колонії, адже там є своя лікарня.

Журналісти «УМ» неодноразово бували в цій колонії під час так званих «днів відкритих дверей». Качанівка відома своїм цехом шиття. Але якщо новоприбулу Тимошенко визнають такою, що потребуватиме подальшого лікування, їй не доведеться одразу ставати швачкою з середньою зарплатнею близько 1500—2000 гривень за місяць. П’ять років тому в колонії почали масштабну реконструкцію гуртожитків, тож тепер засуджені живуть у кімнатах, розрахованих на 8—12 жінок, iз металопластиковими вікнами, сучасними меблями та душовими кабінками.

Зрозуміло, що в Харкові комунікація керівництва БЮТ зі своєю лідеркою лише погіршиться. Зустрічатися з нею так часто, як у СІЗО, не зможуть захисники та слідчі. У Харковi БЮТiвцям буде важко збирати манiфестацiї. Та й привернути увагу ЗМІ до мітингів навколо ґрат буде значно важче.

ЛИСТИ З–ЗА ҐРАТ

Тимошенко: про ГТС і Бога

Перебуваючи в СІЗО, Юлія Тимошенко продовжила практику письмових звернень до тих, хто на свободі. Учора прес–служба партії «Батьківщина» оприлюднила «Лист диктатору», який Тимошенко написала Віктору Януковичу. Колишній Прем’єр–міністр закликає Президента не віддавати Росії українську газотранспортну систему, оскільки ГТС — «це наш останній стратегічний ресурс, і вас приймають сьогодні в «Горках» тільки тому, що ця система досі належить Україні... Ви віддали Севастополь за дешевий газ, і де він? Зараз хочете здати ГТС... А що наступного року здавати будете, Вікторе Федоровичу? «Хонку» свою? (ідеться про будинок у резиденції «Межигір’я». — Ред.)».

«Не привласнюйте так брутально, нахабно і відкрито державне майно. Марна праця. Рано чи пізно все доведеться повернути, пригадайте хоча б «Криворіжсталь». Держава — це не ваша персональна комора, — пише Тимошенко. — Влада закінчується, і можна бути Президентом у вигнанні, але не можна бути власником «Укртелекому» в екзилі».

А взагалі, пише пані Юлія, «найглибший промах Януковича — це згортання процесу об’єднання з Європою».

Напередодні ж лідерка «Батьківщини» написала лист із нагоди Різдва, яке святкували християни західного обряду. Екс–Прем’єр зазначила: у важких умовах СІЗО «ти розумієш, що Господь — твій єдиний друг, твоя єдина доступна родина, тому що, будучи позбавленою навіть доступу до священика, я не маю кому більше довірити свої думки та надії».

«Сіра, мертва нічна тиша (чоловіки–вартові, ніби вуайєристи щохвилини зазирають крізь отвір дверей твоєї камери), раптові далекі крики ув’язнених, крики розпачу, страждання та гніву, брязкання тюремних засувів: усе це не дає заснути та вселяє такий неспокій, що перетворюється на окреме катування», — пише Тимошенко, зазначаючи, що «у Різдвяні дні самотність тюремної камери стає особливо нестерпною».

Луценко: кого кликати в депутати

Екс–міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, перебуваючи в тому ж Лук’янівському СІЗО, що й Тимошенко, постійно дає письмові інтерв’ю. У відповідях за запитання «Коммєрсанта–України» лідер «Народної самооборони» визнав, що, швидше за все, йому не дадуть узяти участь у парламентських виборах. При цьо­му він виступає за максимальну співпрацю партій «Батьківщина», «Фронт змін» і «УДАР», які здатні подолати 5–відсотковий бар’єр. І пропонує «змусити політбосів максимально оновити депутатський корпус», закликати до партійних списків «В’ячеслава Брюховецького, Юрія Андруховича, Ярослава Грицака, Олександру Кужель, Сергія Грабовського, Мирослава Мариновича й інших гідних авторитетів, висунутих громадянським суспільством».

 

 

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією