Популярне

Таємниці чернігівських печер

Наймістичнішим і найбільш відвідуваним місцем Чернігова є легендарні Антонієві печери Троїцько-Іллінського монастиря (вул. Толстого, 92) – однієї з найдавніших пам’яток часів Київської Русі. В 1069 році в Чернігові побував засновник Києво-Печерської Лаври – преподобний Антоній Печерський, який і викопав на Болдіних горах першу печеру. Згодом на тому місці з’явився монастир, а в XІІ столітті зросла знаменита Іллінська церква, яка чудово збереглася дотепер.

Протягом багатьох віків монахи викопували печери, аж поки не утворився справжній підземний комплекс із церквами та келіями, в яких ченці і жили, і знаходили останній притулок. Траплялося в печерах і чимало неймовірного, чому вчені так і не знайшли пояснення. Так, в 1960-х роках учасники археологічних експедицій нібито чули в печерах якісь дивні звуки та відчували запахи, подібні до аромату ладану. Часто археологам здавалося, начебто хтось дихає їм в потилиці. У 1970-му ж в підземеллі вперше побачили “чорного ченця” – міфічного привида в довгому чорному вбранні…


Цікаво, що майже в усіх відвідувачів у печерах підвищується тонус і виникає відчуття ейфорії, нормалізується серцевий ритм, і тому люди з різних міст України здавна приїжджають сюди позбавлятися недуг.

Окрім печер, до комплексу Троїцько-Іллінського монастиря належать Троїцький собор (1679 року), де знаходяться мощі святого Феодосія і преподобного Лаврентія, Введенська церква з трапезною (1677 року) та 58-метрова дзвіниця, з якої відкривається захоплююча панорама міста. Не дивно, що ці мальовничі місця надихали на творчість багатьох українських письменників. Так, в 1898–1913 роках у Чернігові жив і працював геніальний прозаїк Михайло Коцюбинський (на однойменній вулиці у будинку письменника відкрито “його” музей). Автора “Тіней забутих предків” поховано неподалік від Антонієвих печер. А на території Троїцько-Іллінського монастиря спочиває ще один видатний український прозаїк і поет-байкар – Леонід Глібов.

Наше

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією