Популярне

Астероїд буде поруч

 У ніч на 9 листопада (8 листопада о 23:28 за Гринвічем, 9 листопада о 01:28 за Києвом) повз Землю пролетить астероїд 2005 YU55, розмір якого може досягати 400 метрів, повідомляє NASA. Астероїд пролетить на відстані 0,00217 астрономічної одиниці (близько 325 тисяч кілометрів) від Землі на швидкості 13,7 кілометра на секунду. Це лише на 60 тисяч кілометрів менше від дистанції до Місяця.

 Фахівці NASA мають намір провести радарні спостереження астероїда за допомогою 70-метрової антени мережі Deep Space Network, а також із радіотелескопа Аресібо. Астероїд 2005 YU55 був уперше виявлений 24 грудня 2005 Робертом Макмілланом з університету Арізони.

 
Учені розраховують під час спостережень отримати радарне зображення 2005 YU55 із роздільною здатністю 2 метри на піксель, що дозволить зробити висновки про його форму, розміри, особливості поверхні та інші фізичні параметри. Астероїди досить часто пролітають повз Землю на відстанях такого масштабу, проте зазвичай це тіла, розміри яких десятки метрів.
 
Поява астероїда розміром з авіаносець на такій відстані - досить рідкісна подія. Астероїд 2005 YU55 стане найбільшим космічним об’єктом, який зблизиться із нашою планетою до 2020 року. Орбіта астероїда 2005 YU55 добре відома. Останній раз він настільки близько підходив до Землі у 1976 році, проте тоді астрономи не виявили його. Хоча він досить часто підходить до Землі, а також до Венери і Марса, нинішнє зближення - найтісніше за 200 років.
 
Вчені підкреслюють, що астероїд не матиме помітного гравітаційного впливу на Землю, не подіє ні на припливи, ні на тектоніку плит. Наступного разу це небесне тіло зазирне в гості до землян 8 квітня 2015, але пройде набагато далі - на відстані 0,283 астрономічної одиниці (423,8 тисячі кілометрів) від Землі, що значно вище за орбіту Місяця.
 
Потім він повернеться у листопаді 2016, квітні 2020, жовтні 2021 та вересні 2026 року, але жодного разу не підійде занадто близько до Землі. Астрономи зазначають, що навіть якщо небесне тіло такого розміру як 2005 YU55 зіткнеться із Землею, то і така подія не стане глобальною катастрофою і кінця світу не буде.

Культура

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією