Популярне

MERIDIAN CZERNOWITZ вирушає у поетичний тур Європою

З 3 по 6 вересня 2015 року в м. Чернівці відбудеться VI Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ. Він стане центральною подією поетичного туру Meridian Czernowitz-2015: Харків – Чернівці – Львів – Мец – Париж – Брюссель – Люксембург – Станс – Ленцбург – Цюрих – Франкфурт-на-Майні. Окрім заходів у Чернівцях, запрошені іноземні та українські поети виступлять у Харкові (1-2 вересня), Львові (поетична кав’ярня MERIDIAN CZERNOWITZ у рамках Форуму видавців, 9-13 вересня), Меці (Франція, 9-11 жовтня), трьох містах Швейцарії (12-14 жовтня), Парижі (12 жовтня), Брюсселі (13 жовтня), Люксембурзі (14 жовтня), а також на Франкфуртському книжковому ярмарку (Німеччина, 15-18 жовтня). Під час туру вони читатимуть свої вірші та візьмуть участь у публічних дискусіях на тему: «Війна та культура – діалог ворогів?».

Учасниками фестивалю у Чернівцях стануть 35 поетів з 9 країн. Серед них: Тімо Бергер, Крістіне Кошель, Рон Вінклер (Німеччина); Рікардо Доменек (Німеччина-Бразилія); Богдан Задура, гурт «Karbido» (Польща); Єлена Фанайлова (Росія); Ільма Ракуза, Рафаель Урвайдер, Ліза Ельзессер (Швейцарія); Йонатан Барг, Яель Глоберман (Ізраїль); Крістоф Бауер, Петер Ватерхауз (Австрія); Нора Іуга (Румунія); Ігор Померанцев, Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Юрій Іздрик, Борис Херсонський, Петро Рихло, Марк Бєлорусець, Таня Малярчук, Андрій Любка, Ірена Карпа, Дмитро Лазуткін, Катерина Бабкіна, Ірина Цілик, Христя Венгринюк і 12 поетів Молодіжної сцени фестивалю (Україна) та ін.
На відвідувачів фестивалю чекають поетичні читання, презентації книжок, публічні виступи-дискусії, паради поетів-учасників фестивалю, театральні перформанси, музичні концерти, покази фільмів. Події відбуватимуться у Центральному палаці культури, Головній синагозі Буковини імені Ісраеля та Зельди Майберг, дворі будинку Пауля Целана, Літературному целанівському центрі, Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича, єврейському кладовищі, обласній філармонії, музично-драматичному театрі ім. О. Кобилянської, костелі єзуїтів «Пречисте серце Ісуса», Центрі румунської культури ім. Євдоксія Гурмузакі, школах, де свого часу навчалися видатні письменники Чернівців (Пауль Целан, Еміль Францоз) тощо. Всього – більше тридцяти літературних подій у майже двадцяти різних локаціях Чернівців. Вхід на всі заходи – вільний.
Партнери: Міжнародний Фонд «Відродження», Чернівецька міська рада, Посольства Німеччини, Швейцарії та Австрії в Україні, Австрійський культурний форум у Києві, Федеральний уряд землі Карінтія, ПроГельвеція, Польський Інститут, Українсько-єврейська зустріч (UJE), Suhrkamp, Літературний Дім Центральної Швейцарії в м.Штанс, Фондація Landis & Gyr, Літаратурний Дім м.Цюрих, Літературний Дім м. Ленцбург, Форум Global Ukrainians, ЧНУ ім. Ю. Федьковича, Артполе, Німецький культурний центр Gedankendach, видавництво «Смолоскип», ГК Фактор, Видавництво «Віват» (м.Харків), видавництво «Книги-ХХІ», Association Exchanges Lorraine Ukraine (м.Мец, Франція), Паризький університет східних мов та інші.

 

Лілія Шутяк, прес-секретар MERIDIAN CZERNOWITZ
Всі статті автора

Культура

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією