Популярне

Вода –це життя, бережіть життя!

Вода – це життя, адже без неї його уявити не можна. Для підтримки здоров’я, кожна статистична людина повинна в день випивати 1,5-3 літри води. І це ніби й нічого, коли не проблема, яка виникає останнім часом - нестача води у криницях.

Як не дивно це звучить, але вода стає дефіцитом. Можливо у містах на це великої уваги не звертається, тому що це відображається лише на комунальних платіжках, проте у сільській місцевості ця проблема помітна набагато серйозніше.  До основних причин обезводнення населених пунктів вченими екологами відносяться кліматичні умови та вплив людини на наше навколишнє середовище.
Що стосується кліматичних умов, які впливають на зменшення води, то  це і не дивно, тому що з кожним роком сніговий покрив зимою зменшується тай кількість опадів в загальному є низькою. Також великий вплив мають високі температури повітря останнім часом, що викликає  випаровування. Якщо брати до уваги вплив людини на об’єми води то виникає таке поняття як стихійність водного будівництва. Мається на увазі те, що багато «поважних» дядьків вважають, що у них у дворі повинен бути власний ставок, а то й ставок з протічною водою. Для цього будуються каскади з водою та відповідні свердловини, які негативно впливають на стан річок. Також великий негативний вплив на зниження рівня ґрунтових вод, пересихання криниць та джерел мають такі процеси як розорювання схилів та вирубування лісів. Адже при дощах природня рослинність затримує воду, тим самим підживлює рівень ґрунтових вод , які стікають у річки. А при даних процесах  ліс не сповільнює схилового стоку, річки не поповнюються ґрунтовими водами, і без дощів скоро міліють. Тому сьогодні виникає гостро проблема збереження води. Для цього нам в першу чергу необхідно продумати як її природньо та ефективно використовувати.
 

Марійка Міньковська
Всі статті автора

Здоров`я

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією