Популярне

Взимку очікують великі снігопади

У понеділок був найтепліший день грудня за останні 50 років. Найвищу температуру +16°С зафіксували у Західній Україні. У Києві, Хмельницькому, Тернополі було +12°С, у Сімферополі 11 градусів тепла.

 

 — Але шуби й дублянки все одно треба мати в шафі. Зим із плюсовою температурою в нас не буде, — каже доцент кафедри фізичної географії Львівського університету ім. Франка Павло Шубер, 55 років. — За останні 50 років був єдиний рік — 1989-й, коли вона в середньому трималася на нулі. Для глобальних змін клімату потрібні мільярди років. Ми ще не скоро перемістимося в субтропіки. А люди думають, раз останні зими були теплі — можна відмовитися від чобіт та кожуха.

Науковець говорить, клімат — це середні показники за 30 років. Аби сказати, що він змінився, треба взяти до уваги багато тридцятиліть.

— Навіть якщо доросла людина пам’ятає, що у дитинстві вона бачила дуже сніжні й холодні зими, а тепер теплі, це ще не означає глобального потепління. За зміною температур, опадів синоптики постійно почали стежити лише у 1960-х. Тому вчені мають замало даних, щоб говорити про зміни.

Потепління через парниковий ефект для звичайних людей не є помітним. Воно додає 0,6 градуса за 10 років. Найбільше кліматичні умови залежать від змін на Сонці. А вони відбуваються раз на мільярди років.

— Температурні показники після 2000-го вищі, ніж були у 1990-х. Підвищення річної температури справді сталося за рахунок теплих зим. Але невідомо, куди далі піде крива температур, — продовжує Павло Шубер.

Цьогорічна осінь була рекордно сухою. Від 1960-х були випадки, коли за рік у середньому випадало менше 50 мм опадів. Цьогоріч — 30.

— Територія України перебуває під дією циклонів, — пояснює Шубер. — Звідси часті дощі. Проте зараз ці циклони затримуються у Скандинавії. Циклон з Ісландії ніяк не може прорватися до нас через перепад тиску. Коли прорветься — підуть дощі або сніги. Опади мусять випасти, вони нікуди не діваються. Упродовж зими ймовірні великі снігопади.

Синоптики кажуть, 8 грудня в Україні випадуть дощ і мокрий сніг. Але він швидко танутиме. Температура найближчими днями буде +5°С, уночі не опускатиметься нижче -5°С.

— У грудні погода мінлива, будуть похолодання і потепління, дощі та мокрий сніг, — говорить керівник Українського гідрометеоцентру 56-річний Микола Кульбіда. — Середня температура цієї зими буде 3–8 градусів морозу. Погода — нестійка. Очікується багато заметів, хуртовин та ожеледиці.

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією