Популярне

Не забуваємо минулого, йдемо у майбутнє


Восьме травня в Україні - День пам’яті загиблих у Другій світовій війні. Символ усіх заходів – червоний мак.
 


Сучасна суспільно-політична ситуація в Україні і світі змушує по-іншому оцінити події 70-річної давності. Історики і досі сперечаються, якими були ці складні сторінки суперечливої війни. Сьогодні дату 8 травня на офіційному рівні визнано Днем пам’яті загиблих у Другій світовій війні, а 9 – Днем перемоги над нацизмом. Всі заходи, які відбуватимуться 8-9 травня, проходитимуть під гаслом «Пам’ятаймо – перемагаймо!».
Нині в усьому світі символ пам’яті і туги за загиблими – червоний мак. Саме його емблема актуальна зараз, а не георгіївська стрічка, яка нині у суспільстві асоціюється не минулими, а з сучасними негативними подіями. Українська традиція відзначення дня Перемоги наклалась на загальноєвропейську, - зазначає кандидат історичних наук Федір Полянський. За його словами, українці з давніх-давен вважали червону маківку символом гордості, свободи, а також крові та смерті. Квітку часто згадують в українських народних піснях та думах. Особливо у часи козаччини вона символізувала козака, який загинув за волю України. Червоне, наче кров, поле маків в українців і досі асоціюється з тисячами - мільйонами загиблих за українську незалежність. Та й у всьому світі червоний мак  став символом пам’яті загиблих у  Першій світовій війні, а згодом — жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів.
Сьогодні свято Перемоги набуває іншого значення. Його місія – згадати тих, чиї життя забрала війна і не забувати про тих, хто залишився в живих. Адже символ свята  червоний мак також означає примирення між усіма країнами.

Лілія Лобур
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією