Популярне

Зарваниця

Зарваниця — село у Теребовлянському районі. Стародавнє галицьке поселення, розташоване у закруті річки Стрипа, на Подільській височині, відоме з історичних джерел за 1458 р.

Його минуле оповите легендами. За народними переказами село отримало свою сучасну назву від часу татаро-монгольського нашестя на Київську Русь, тобто з 1240 р. Після зруйнування Києва один з київських ченців, уродженець Галичини, прямуючи до Теребовлі, знесилений від голоду і ран, заночував у лісі. Він, щиро молячись за свій знедолений край і благаючи заступництва Богородиці, заснув міцним сном. 

У сні з’явилася Пречиста Діва Марія, поблагословила і торкнулася його своїм омофором. Чернець прокинувся, побачив невидане диво: серед сріблястої долини, у криничці знаходилася ікона Богородиці, віддзеркалення якої надприродним блиском світилось у повітрі. Вражений чернець впав на коліна і щиро молився, омиваючи свої рани. Невдовзі повернулися до нього сили, і на честь цього чуда він збудував в одній з печер келію, де встановив Чудотворну ікону. А місце, де “зарвав його сон”, назвав Зарваницею.

З урахуванням загальнодержавного і міжнародного значення Зарваниці як релігійного центру, назріла необхідність відновлення міського статусу населеного пункту з наданням герба, проект якого розробив тернопільський художник Михайло Харинович, з благословіння владики Михаїла і виноситься на обговорення. На блакитному щиті французької форми — канонічне зображення ікони Богородиці з немовлям Ісусом, виконане в золоті. Внизу ікони — срібна хвиляста лінія, що символізує водну стихію, а конкретніше — криничку, де, згідно з народними переказами, вперше зафіксовано появу Чудотворної ікони. Щит увінчаний міською короною сріблястого кольору — свідчення того, що населений пункт у минулому користувався міськими правами і гербом, котрі впродовж століть були втрачені. Продовженням картуша є перехрещені ключі із зубцями догори (елементи герба Ватікану) у поєднанні зі стилізованими гілками терену. Вони символізують діяльність Апостольського престолу, яка завершилась у 1867 р. наданням Чудотворній іконі відпускного значення. Тернові гілки підкреслюють шлях Чудотворної ікони і Української греко-католицької церкви.

Наше

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією